درباره ما


شما در مورد  زیبات ران  چه می دانید؟

 

۱- در تعامل بودن با مخاطب

هر مرکز – سازمان – ارگان و یا شرکت  می تواند با مخطبان خود در ارتباط باشد. ولی این ارتباط باید از چه نوع و باچه وسیله ای صورت گیرد؟

شکی نیست براساس نوع ارتباط ها، شبکه ای از ارتباط که به نام شبکه های اجتماعی مشخص می شوند کاربرد بهتری از خود نشان می دهند.

پرکاربرد ترین وسیله امروزی برای این ارتباط موبایل و سیستم های کامپیوتری می باشد.

در این ساختار و با توجه به نوع رفتار اجتماعی در ایران تعاملی که کمترین میزان تولید محتوی متنی در آن دخیل باشد می تواند پرکاربردترین ارتباط برای تمامی اقشار جامعه باشد. و آن کاربرد مدیا(عکس و فیلم و صوت) است.

و چقدر ارتباط ما در شبکه های اجتماعی دو سویه است .   

 

۲- شبکه اجتماعی بر پایه مدیا

شبکه اجتماعی با رویکرد مدیایی به شبکه ای گفته می شود که پست های داخل آن از جنس عکس فیلم و صوت می باشند و در صورت لزوم و نیاز برای هر کدام توضیحی بنا به نیاز نوشته می شود.

ارتباط اجتماعی با تولید محتوای مدیایی بیشترین نوع ارئه محتوا برای مخاطبان ایران براساس اصول جامعه شناسی می باشد.

 زیرا ایرانیان کمتر انگیزه  نوشتن دارن و از آن فرار می کنند.

 

۳- خلاقیت های بیزنسی در تولید محتوی

شبکه اجتماعی بستری است برای خلق محتوای الکترونیک و اشتراک آن؛ محتوایی که ضمن درگیر کردن کاربران آنها را به سمت چالش های جدید، از آن محتوا می کشاند.

در جامعه جهانی با توجه به دسترسی های فراوان به تمامی شبکه ها دیگر فروش یک محصول محتوایی امری در آمد زا و اصلی تلقی نمی شود بلکه میزان استفاده از محتوا و درگیری کاربر با آن محتوا و شبکه ای که محتوا را تولید کرده از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است.

چون این محتواها می توانند پیامهایی را به دنبال داشته باشند ولی به صورت چراغ خاموش.

 

۴- کمک به رشد برند

با توجه به نقش شبکه های اجتماعی در در مسائل روزمره مردم و میزان درگیر بودن آنها با شبکه های اجتماعی و فعالیت مفید و قدرتمند در یک کانال اجتماعی منجر به درگیر کردن بیشتر یک کاربر با آن برند می شود که خود نتیجه ای جز رشد برند ندارد.

 اصولا در ایران تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد یک برند را بزرگ نمی کنند، بعضی قواعد دست مردم است.

 

۵-مطرح شدن خدمات در دسترس

با توجه به نقش و بهره گیری شبکه اجتماعی و نوع اطلاع رسانی این رسانه بر خط  نمایش و مطرح کردن خدمات برای مخاطب و یا مخاطبانی که در حال استفاده از امکانات آن برند نیستند می تواند ضمن اطلاع رسانی بهتر باعث ترغیب مخاطبان بیشتر نیز بشود.

 چون معمولا در ایران کسی به دنبال انتشار محتوا برای عموم نیست و همه به دنبال منافع شخصی هستند، قافل از اینکه اجتماع  میزان مردمی بودن یک برند را بیشتر دوست دارند.

 

۶- رشد و شکوفایی مخاطب

یک سازمان – شرکت و یا یک کانال خوب زمانی به اوج پویایی و قدرت می رسد که کاربرانی توانمند و خلاق داشته باشد که خود موبلغ آن برند باشند و ضمن بتوانند ایده های خلاق خود را در اختیار آن سازمان قرار دهند.

 برندهایی که برای عموم مردم هستند معمولا با یک طبقه اجتماعی توانا و یا رشد طبقه متوسطه خود به نتایج   بهتری می رسند. که برنامه ریزان بدلیل نگاه های کوتاه مدت از این مسئله غافلند.

 

۷- ایجاد یک پایگاه مردمی دو سویه

هر چقدر شبکه اجتماعی قدرتمندتری داشته باشید موفقیتتان در رسیدن به هدفتان بیشتر است. و پایگاه مردمی بدون تعامل دو جانبه امکان پذیر نمی باشد.

 

 پایگاه مردمی یک پشتوانه است حتی به صورت مجازی و ما آن را به بهترین نحو برای شما طراحی کرده ایم.